Повече от 36 часа продължава да бъде затворен Подбалканският път София Бургас между отсечката Мъглиж и Гурково, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.
Причината са близо триметрови преспи, които са се образували вследствие на бурния вятър през изминалото денонощие. Няколко машини работят на мястото, плюс роторен снегорин. Според шефа на фирмата, поддържаща пътя, по план тази вечер шосето трябва да бъде отворено. Той обаче изрази съмнение, че това може и да не се случи, тъй като вятърът в района отново се засилва и снегонавяването продължава.
Обходният маршрут е Казанлък, - Стара Загора – Нова Загора – Гурково.
За сега няма данни за бедстващи хора, селища без ток и останали без храна хора.
Вашите коментари