Днес над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време, но в сутрешните часове в равнините и низините ще има мъгла или ниска облачност, най-трайни в западните райони на Дунавската равнина и Горнотракийската низина.
В Източна България ще се появи слаб вятър от юг-югоизток и ще започне затопляне. Максимални температури, в повечето места, между минус 2° и 3°, в София около 1°. Това съобщи за Агенция „Фокус” дежурният синоптик Георги Цеков в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българска академия на науките (БАН). Атмосферното налягане през деня слабо ще се понижи, но ще остане по-високо от средното за януари.
Над Черноморието ще има разкъсана облачност. Ще духа слаб юг-югоизточен вятър. Максимални температури 3° - 4°. Температурата на морската вода е 2-3°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб югозападен вятър, само по най-високите части на Рила и Пирин от север. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 4°, на 2000 метра минус 2 - минус 3°.
НИМХ: Днес над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време, ще започне затопляне
07:06, 31 Януари 2017
най-ново | най-четени
- Коцев поема пряко строителния контрол и сигурността във Варна след освобождаването на Илия Коев
- Собственици в „Баба Алино“ с петиция срещу събарянето на сградите
- ОУ „Стоян Михайловски“ – Варна отбеляза значим ден с откриване на STEM център и инициатива за обновяване на училищната среда
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Управителят на НЗОК д-р Петко Стефановски даде оставка
- Собственици в „Баба Алино“ заплашват със съд Община Варна при събаряне на домовете им
- Мълния уби 35-годишен мъж край Кресна по време на буря
- Новият председател на ЕСУТ за Баба Алино: Проектът няма нищо общо с построеното
- Какви са възможностите пред хората, купили имот в Баба Алино
- ДНСК и Кадастърът влязоха в Община Варна заради „тайния град“ в „Баба Алино“
Вашите коментари