МФ: Твърденията на Джевдет Чакъров за „задкулисни политически договорки“ са манипулативни

11:36, 29 Юли 2024

Към момента при министъра на финансите не е постъпило писмо от народни представители от ДПС с въпрос дали е имало организирана среща с НАП и анторупционната камисия. Това се казва в позиция на служебния вицепремиер и финансов министър Людмила Петкова.

В петък съпредседателя на движението Джевдет Чакъров, който беше изключен от пармантарната група на партията, се оплака от оказван натиск върху народни представители от ДПС и обяви, че е изпратил такова писмо до финансовия министър.

В позицията министър Петкова определя като манипулативни твърденията на Джевдет Чакъров за участие в "задкулисни политически договорки", както и за политическа зависимост на институциите.

Според финансовия министър представената невярна информация  уронва престижа на държавните институции, както и на страната като цяло.

"С недоказаните си твърдения г-н Чакъров създава усещане в обществеността за неспазване на законите на страната, за незачитане независимостта на институциите и използването им за разчистване на политически сметки, което освен, че не е вярно, руши доверието на обществото в институциите", се посочва в позицията на финансовият министър.

Подобна позиция изразиха по-рано и от Националната агенция за приходите.

Вашите коментари

най-ново | най-четени