Двете болници в Русе – държавната УМБАЛ и частната „Медика кор“, се скараха заради предсрочното прекратяване на договора за съвместна дейност помежду им, предаде кореспондентът на БГНЕС в Русе.
Причината – досега частната болница изпълняваше дейности по инвазивна кардиология в помещения на държавната, а от февруари УМБАЛ-Русе иска да въведе тази дейност в своята практика.
Договорът между двете болници изтича през юли 2017 г., но през ноември държавната болница изпраща тримесечно предизвестия за предсрочно прекратяване. Така „Медика кор“ трябва да се изнесе още през февруари, което изненадва неприятно частното лечебно заведение. То няма такава готовност, тъй като все още помещенията са в процес на изграждане. /БГНЕС
Вашите коментари