Кучетата, които повалиха и убиха възрастна жена в свищовското село Козловец, са били домашни. Това съобщи за bTV кметът на селото Борис Велев.
По думите му те са собственост на жител на Козловец на име Петър Кенаров. Самият стопанин твърдял, че четириногите се отвързали сами и той не е виновен.
Кучетата все още не са намерени и не е ясно дали ще има санкции за стопанина им.
В ранния следобед вчера жената взела пенсията си, поговорила със свои съселяни в центъра на Козловец и се запътила към дома си. Неин съсед ? предложил да я закара, но тя отказала, защото предпочела че да се разходи.
По пътя обаче се появили трите озверели кучета, които обградили жената от три различни страни. Те я нападнали, а в следствие на това тя издъхнала от раните си.
Едно момче станало свидетел на ужасяващата гледка. То се опитало да помогне, но било твърде късно.
По думите на кмета жената била много добра и работлива.
Вижте повече във видеото:
Вашите коментари