Удължиха грипната ваканция в Русе до понеделник

14:59, 11 Януари 2017

За пореден път, Регионалното оперативно бюро за борба с грипа и острите респираторни заболявания в Русенска област, удължи ваканцията на учениците. Децата ще почиват и на 13 януари петък, включително.

Те трябва да се завърнат на училище едва в понеделник, 16 януари, съобщава "24 часа".

Бюрото за борба с грипа в Русе е отчело тенденция за повишаване на заболяваемостта в областта, на база анализ на данните, получени от общопрактикуващите лекари, включени в сентинелната система.

Заболелите в Русенско са около 258 на 10 000 души. Затова продължава и грипната епидемия в дунавския град, заедно с всички наложени ограничителни мерки. В петък ще се проведе поредното заседание на Регионалното оперативно бюро за борба с грипа и острите респираторни заболявания в Русе.

При ново настъпление на грипа, може ваканцията на учениците да бъде удължена за пореден път.

Вашите коментари