Оранжев код за валежи от сняг е обявен за днес в областите Варна, Добрич, Русе, Кърджали, Разград, Силистра, Сливен, Търговище, Хасково, Шумен и Ямбол. Прогнозата за времето в тези области е за нова снежна покривка до 20 сантиметра.
Ще духа умерен и силен вятър, предимно от север, което ще създаде условия за навявания.
Автобус с 20 работници е бедствал снощи между айтоските села Тополица и Карагеоргиево заради усложнената зимна обстановка в общината.
Сигналът на телефон 112 е подаден 40 минути след полунощ. Хората, които са се прибирали от втора смяна в кабелния завод в Карнобат, са евакуирани до Тополица с машина на „Пожарна безопасност“. Заради снегонавявания, пътят до 3 села в община Айтос -Тополица, Пещерско и Мъглен е затворен.
Ограничено е движението на тежкотоварни автомобили по пътя Шумен-Карнобат, Ришки проход, и от "Петолъчката" до Бургас, поради снегопочистване. Третокласният път Царево-Резово е затворен за всички превозни средства, информират от областният съвет по сигурността в Бургас. Решението е взето тази сутрин заради закъсали автобус и автомобил. Тежки машини си проправят път към проблемния участък.
Прогнозата за област Бургас е за значителни валежи от сняг и условия за навявания. В източните райони на областта снегът временно ще преминава в дъжд. През нощта срещу сряда ще има предпоставки за заледявания.
Усложнява се ситуацията в Хасковско, въведени са някои ограничения за камиони над 12 тона. Забранено е движението на камиони над 12 тона между Катунци и Гоце Делчев, в района на Попови ливади.
Снеговалежите в Сомлянаска област продължиха през цялата нощ. Новата снежна покривка е от 5 до 10 см, температурите са от минус 15 до минус 5 градуса. Всички пътища са заснежени, почистват се и се обработват, съобщиха от Областното пътно управление. Всички автомобили в областта трябва да се движат в с вериги, а товарните - без ремаркета и полуремаркета. През прохода Пампорово е забранено движението на автомобили над 3,5 тона.
Обстановката в област Монтана се нормализира след четири денонощия снежни бури. Около 3 часа тази нощ е отворен пътят Монтана - Лом. По него вече могат да преминават всички превозни средства. Проходими са и участъците в общините Якимово и Вълчидръм, които до вчера бяха затрупани от преспи. Насочената там техника на фирмата за пътно поддържане и на местни земеделски кооперации работи за разширяването на пътищата. Тази сутрин е преодоляна и снежната блокада на село Медковец увери кметът Венцислав Евгениев. В областта няма населени места без електрозахранване и питейна вода.
От Столичната община съобщиха, че почистват вътрешно-квартални улици и подходи към детски градини и училища. Управителите на търговски обекти и фирми, както и жителите на София трябва да почистят тротоарите пред магазините, офисите и домовете си и да премахнат ледените висулки от сградите, припомнят от Столична община. /БНР
Вашите коментари