Два автобуса и микробус се удариха край Омуртаг, има пострадали

16:11, 22 Януари 2016

Два автобуса и микробус са се сблъскали край Омуртаг. По първоначална информация, инцидентът е станал на мост в близост до разклона за село Камбурово. Сигнал за катастрофата е бил подаден в 14.53 часа, потвърдиха от полицията.

По непотвърдена информация има пострадали хора, като двама от тях са с тежки фрактури. Линейки от Търговище и от Омуртаг са на мястото на инцидента.

По информация на Нова телевизия общо петима души са пострадали и ги транспортират към болницата в Търговище.

Автобусите са „Юнион Ивкони", по линията София - Варна, и на "Биомет", по линията Варна - София.

Сблъсък е станал, когато микробусът изпреварва автобуса на "Биомет" и се удря челно в този на "Юнион Ивкони".

В автобуса на "Биомет" е имало 26 пътници, като по-тежко е пострадал шофьорът.

В автобуса на "Юнион Ивкони" няма тежко пострадали, но хората са уплашени, а някои са с охлузни рани.

Очаквайте подробности!

Вашите коментари