Онколекарство изчезна от аптеките

21:09, 26 Август 2015

Онколекарство изчезна от аптеките в страната. Става въпрос за медикамента „Киареста”, който се използва при лечение на рак на гърдата.

Здравната каса е била уведомена от вносителя, че лекарството ще се появи отново на пазара най-късно в началото на октомври, съобщава БНТ.

Дотогава онкопациентите следва да приемат аналогичен медикамент. За да им бъде изписан обаче, трябва да им бъде издаден нов протокол, който да заверят в районната здравна каса.

Пациенти и неправителствени организации изразиха опасения, че процедурата може да прекъсне лечението им. От Касата информират, че за издаването на новия протокол няма да се изискват допълнителни изследвания.

Вашите коментари