100 мл. по-малко дизелово гориво влиза в резервоарите на шофьорите, които зареждат на бензиностанцията на ул. „Цар Калоян” в близост до пазара в Пловдив.
Това установи проверка на инспектори на Българския институт по метрология в присъствието на заместник-министъра на икономиката Даниела Везиева, предаде репортер на Радио „Фокус” - Пловдив. От проверката стана ясно, че допустимата грешка е 50 гр на 20 л. Проверяващите поставиха върху колонката знак „х”, с което е изведоха от режим на експлоатация, защото тя не е изправна. Колонката не може да работи докато собственикът не си поправи измервателното устройство. Чак тогава ще бъде пломбирана с държавна пломба. Това трябва да бъде направено в още 11 000 бензинови и дизелови колонки по бензиностанциите в страната до петък, по нареждане на премиера Бойко Борисов, обясни заместник-министър Везиева. Препломбирането вече е започнало и в София и в други градове в страната по повод проверка съвместно с Агенция „Митници” и Държавна агенция за метрологичен и технически надзор свързано с качество на горивото и точността на измервателните уреди по бензиностанциите. При доказани нарушения и неизпълнение на предписанията за ремонт на колонките ще бъдат налагани актове на собствениците . Може да се стигне и до запечатване. Инспекторите казаха още, че в момента се работи по нова наредба, която предполага уеднаквяване на всички колонки, които да са оборудвани според изискванията – горивото да се налива при точно определена температура – без да се влияе от външната температура. Това се прави с цел да няма злоупотреба при зареждане на горива от гражданите.
100 мл. по-малко дизел влиза в резервоарите на шофьорите, показа проверка в Пловдив
18:24, 19 Август 2015
най-ново | най-четени
- РИОСВ-Бургас: Няма нова екоавария, морето изхвърля стари мазутни отлагания от зимни инциденти
- Проверяват замърсяване на Офицерския плаж във Варна след опасни проби от водата
- Откриха торс на Херакъл в Хераклея Синтика, находката разкрива следи от по-древен храм
- Ивелин Михайлов заговори за край на „Исторически парк“ на фона на разследванията
- ИПБ пита Шишков за незаконното строителство на АМ „Хемус“ и в „Баба Алино“
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
Вашите коментари