За първи път от няколко години се прави толкова мащабна евакуация на хора и животни.
Това заяви във Варна Главен комисар Николай Николов директор на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението” във връзка с евакуацията на хора от селата по поречието на река Камчия във връзка с опасността от мащабно наводнение, предаде репортер на Радио „Фокус” – Варна. Той посочи, че МВР е взело всички мерси във връзка с опасението на хората, че домовете им след евакуацията щели да станат плячка на мародери. „Не искам да чувам подобни думи, има патрули на полицията и жандармерията във всички села, взели сме мерки”, подчерта главен комисар Николов. Той допълни, че само преди две години е приета съответната наредба, но според Николов едно е да има нещо на книга, а съвсем друго е да бъде реализирано всичко на практика. Той поздрави всички местни органи, които координират спасителните мероприятия за чудесно свършената работа до този момент. Главен комисар Николов точни още, че са евакуирани и жителите на две села в област Добрич – Долина и Одринци във връзка с преливането на яз. „Ботево”.
Главен комисар Николай Николов: От години е не е правена толкова мащабна евакуация на хора
18:33, 2 Февруари 2015
най-ново | най-четени
- РИОСВ-Бургас: Няма нова екоавария, морето изхвърля стари мазутни отлагания от зимни инциденти
- Проверяват замърсяване на Офицерския плаж във Варна след опасни проби от водата
- Откриха торс на Херакъл в Хераклея Синтика, находката разкрива следи от по-древен храм
- Ивелин Михайлов заговори за край на „Исторически парк“ на фона на разследванията
- ИПБ пита Шишков за незаконното строителство на АМ „Хемус“ и в „Баба Алино“
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
Вашите коментари