Днес облачността над много райони ще се разкъса, на места и ще намалее. Значителна ще остане през целия ден над Югозападна България, където все още ще има превалявания. Вятърът ще е слаб, в Източна България до умерен от североизток.
Максимални температури между 23 и 28°, в София около 23°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН, съобщи за Агенция „Фокус” дежурният синоптик Орлин Лазаров.
Над Черноморието облачността ще се разкъса. Валеж е малко вероятен. Вятърът ще е до умерен от североизток. Максимални температури 25-26°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3, по южното крайбрежие и 4 бала.Атмосферното налягане слабо ще се повиши, но ще остане по-ниско от средното за месеца.
Над планините ще остане съсиначителна облачност. Главно в Рило-Родопската област ще има превалявания. Вятърът ще е умерен от изток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра около 10°.
НИМХ: Днес облачността над много райони ще се разкъса, на места и ще намалее
07:48, 7 Септември 2014
най-ново | най-четени
- Черна серия на пътя: Четири жертви, сред които и дете, при тежки катастрофи в страната
- Работник се барикадира в гараж „Земляне“ заради условията на труд
- Академичната общност почете 150 години от Априлското въстание
- Очаква се застудяване в близките дни
- Държавата превръща „Белене“ в национален мемориал
Вашите коментари