Цената на петрола падна под 45 долара за барел при затварянето на борсите в Ню Йорк и достигна най-ниската стойност от шест години, предаде АФП.
Цената на барел лек суров петрол за доставка през март намаля с 1,78 долара до 44,45 долара на нюйоркската борса. Това е най-ниската цена на петрола от 11 март 2009 г., когато барел петрол струваше 42,33 долара.
Цената на петрола падна под 45 долара
23:56, 28 Януари 2015
най-ново | най-четени
- Асен Василев: Бюджет 2026 залага изкуствен дефицит, за да осигури 3,5 милиарда евро на обръч от фирми
- "Прогресивна България" увеличават акциза върху цигарите още от август
- Петролът продължава да поевтинява заради надежди за спад на напрежението около Иран
- Петролът поевтиня след преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- Министър Петрова: Предоговарянето с „Боташ“ приключва до два месеца, борим се за по-ниски такси
- Стартира изплащането на компенсациите за гориво
- Проверки на НАП и КЗП за цените на горивата и услугите
- Строителният бранш: Варна губи инвестиции заради административен блокаж
- Леко повишение на общия индекс на цените на едро въпреки поевтиняването при основните храни
- Таксиметровите услуги във Варна поскъпват: Транспортната комисия одобри нови минимални тарифи
Вашите коментари