Аполония 2018 стартира тази вечер

10:02, 31 Август 2018

С концерт на Младежката филхармония - София със солист цигуларя Кай Орлинов се открива  34-тото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ тази вечер в Созопол.

За 10 дни на 5 фестивални сцени ще бъдат представени над 70 културни събития, част от тях са световни и национални премиери. Репортаж на кореспондента ни в Бургас Даниела Костадинова.

„Аполония“ и тази година събира всички изкуства на едно място и това е Созопол. Във фестивалните дни до 8-и септември всеки може да открие любимия си автор-музикант, художник, писател и артист. 30 концерта, 10 театрални спектакъла, 4 изложби и над 20 литературни събития са включени в програмата, уточнява артистичният директор на фестивала Маргарита Димитрова.

Постиженията на българските творци през последния културен сезон, новите тенденции, интересни виждания и интерпретации в различните видове изкуства представя „Аполония“. На фестивала ще чуем сопраното Габриела Георгиева.

Театралният спектакъл „Чамкория“ и филмът „Посоки“ на реж. Стефан Командарев са сред хитовите заглавия. С концерт на ФСБ ще бъдат закрити празниците на изкуствата.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Вашите коментари