Купувач от Калифорния плати 16 000 долара за кожен стол с висока облегалка, използван от злия гений Блофелд във филмите за Джеймс Бонд, съобщава в. "Дейли мейл".
Столът, в който злодеят от Бонд седи, докато гали бяла котка, се очакваше да бъде продаден за около 3000 долара. Но ожесточеното наддаване повиши цената му над пет пъти и той би бил идеален коледен подарък за ужасен шеф. Врагът на Бонд, чието истинско име е Ърнст Ставро Блофелд, който седи в черен кожен стол с висока облегалка, е една от най-разпознаваемите снимки от филмовата поредица и сега тя може да бъде пресъздадена в спалнята.
Блофелд, глава на терористичната организация "Спектър", беше изигран от британския актьор Доналд Плийзънс във филма от 1967 г. "Човек живее само два пъти" с участието на Шон Конъри в ролята на агент 007. Столът беше един от реквизитите от филми за Бонд, които бяха продадени на търга на аукционна къща "Джулиънс оукшън" в Калифорния в рамките на ликвидационна разпродажба на "Пайнууд студиос".
Макет на хеликоптер "Малката Нели", който бил използван за снимките на въздушни сцени от "Човек живее само два пъти", беше продаден за 23 000 долара. Дистанционното управление, което Пиърс Броснън използва, за да шофира своето БМВ във филма от 1997 г. "Винаги ще бъде утре", намери купувач срещу 6000 долара.
Новият филм от поредицата за Джеймс Бонд се очаква да излезе догодина и в него ролята на злодея ще бъде изиграна от Кристоф Валц. /БГНЕС
Вашите коментари