Десните формации се увеличават преди изборите, но предстои да разберем дали това разнообразие дава по-добро качество.
Част от хората в тези формации вече са били във властта и в парламента, така че за качеството на работата им можем да съдим по свършената работа. Други, като „Да, България“, в огромната си част, не са се докосвали нито до властта, нито до законодателния орган и би било много прибързано да се казва каквото и да е. Другите сме виждали какво правят и докъде са стигнали. Не забелязвам качеството да се е повишило от това, че са се размножили.
Това каза за предаването „12+3“ по програма „Хоризонт“ на БНР PR-експертът Арман Бабикян, който изтъкна че от разделенията в политическото пространство у нас досега не е произтекло "нищо добро". Той изтъкна, че и в лявото има подобен процес и "това, което отдавна се случва вдясно, отскоро се случва и в ляво" и даде за пример отделянето на АБВ и "Движение 21"
Аз съм конкретно и организирано настроен срещу начина, по който функционира договорът между обществото и държавата. На практика, той е денонсиран. Всъщност, ние плащаме за услуга на една организация, наречена „държава“, която не получаваме, меко казано. Напротив - тя узурпира правата ни, узурпира и парите ни и ги харчи по свое усмотрение
Има два начина за справяне с този проблем. Единият е чрез демократичните лостове, т.е. изборите, да продължат опитите за внедряване в рамките на представителното тяло, т.е. парламента, на хора, които имат желание да проведат точно такъв тип политика. Другият начин е насилствения - на улицата.
Не съм убеден, че референдумът е ключът към това решение. Някой после трябва да прилага волята на референдума.
В отговор на твърденията, че уличният натиск преди 3 години не е предизвикал ефект уличния натиск, Бабикян изтъкна, че тогава той е бил насочен към подмяна на конкретни хора – Пеевски и кабинета Орешарски и допълни:
Ужасно наивно е, надявам се всички се досещат, някой да смята, че след смяната на едно лице с друго се променя системата. Не! Това е изключително наивно – някой да внуши на хората, че страната има един олигарх, а не 30 или 50, да внуши, че ако смениш един премиер с друг, видите ли, системата ще се промени. Не е така! С един човек нещата не се решават. Нужна е организирана политическа воля!!!
Бабикян уточни, че не очаква подобна радикална промяна от партиите, обвързани с настоящия модели изброи ГЕРБ, Атака, БСП, АБВ.
Вашите коментари