Зеленски: Близо 100 деца са загинали във войната

20:07, 15 Март 2022

Близо сто деца са загинали при нахлуването на Русия в Украйна. Това заяви президентът Володимир Зеленски пред канадския парламент, съобщава "Ройтерс".

Той посочи, че град Мариупол в южната част на страната е останал без средства за комуникация и почти е привършил храната и водата.

Към момента имаме 97 деца, загинали по време на тази война, съобщи Зеленски във видеообръщение към канадските законодатели.

"Те унищожават всичко: мемориални комплекси, училища, болници, жилищни комплекси. (...) Ние не искаме много. Искаме справедливост, реална подкрепа", подчерта той.

Обръщението на Зеленски започна и завърши с овации от канадските депутати. Украинският президент повтори, че Канада и други западни страни трябва да наложат повече санкции на Русия и да направят повече, за да помогнат на Украйна, включително чрез въвеждането на забранена за полети зона над страната.

"Колко крилати ракети трябва да паднат върху нашите градове?", запита риторично той. /News.bg

Вашите коментари