Бомба избухна в магазин на сладкарската компания „Рошен“, собственост на украинския президент Петро Порошенко.
Произшествието е станало през нощта в източния град Харков, самият магазин се намирал в търговско-развлекателен център. От експлозията са изпотрошени витрините на магазина, избити са и вратите. Пострадали няма, най-вероятно защото инцидентът е станал в среднощен час (около 1:30 часа местно време).
Очевидци разкрили пред разследващите, че малко преди експлозията са видели на съседна бензиностанция мъж в яке, на което било изписано „Украйна“.
Компанията Roshen е една от най-големите в света производители на сладкарски продукти, произвеждаща годишно 450 000 тона бонбони, бисквити и други подобни стоки.
БГНЕС припомня, че олигархът Порошенко бе обещал да продаде компанията си, след като бе избран за президент, но и досега не го е направил. Смята се, че той е петият по богатство жител на Украйна. /БГНЕС, РИА „Новости“
Вашите коментари