Румен Радев ще участва в срещата на държавните глави от групата „Арайолуш“

10:48, 13 Септември 2018

Президентът Румен Радев ще участва в срещата на държавните глави от групата „Арайолуш“, която ще се проведе на 13 и 14 септември в столицата на Латвия, Рига, съобщиха от Президентството.

Групата „Арайолуш” обединява 14 президенти на държави-членки на ЕС – Португалия, Германия, Латвия, Финландия, Италия, Австрия, Полша, Унгария, Словения, Естония, Малта, България, Хърватия и Гърция.

Държавният глава Румен Радев ще направи изказвания в рамките на форума и ще проведе двустранни срещи с федералния президент на Федерална република Германия Франк-Валтер Щайнмайер, с президента на Република Гърция Прокопис Павлопулос, с президента на Италианската република Серджо Матарела и с президента на Португалската република Марсело Ребело де Соуза.

В Рига президентът Румен Радев ще се срещне и с представители на българската общност в Латвия. 

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Вашите коментари

най-ново | най-четени