Инициативен комитет създаден от сдружение НЕО внесе в Народното събрание уведомление за стартиране на подписка за свикване на референдум. Допитването до хората ще бъде за въвеждане на гласуване чрез Интернет.
Мотивите на Инициативния комитет, целите на сдружението, както и бланката за събиране на подписи можете да намерите на www.neo-bg.org.
Nakratko. bg публикува обръщението на съпредседателя на Инициативния комитет без редакторска намеса
Аз съм съпредседател на Инициативния комитет и се обръщам към Вас - моите приятели.
Събирането на подписи в подкрепа за организирането на референдум за гласуване по интернет е събитие, което на първо време може да покаже доколко можем да надрастнем ролята си на избиратели и да се превърнем в граждани, които управляват живота си – свободно, открито и с чувство на отговорност.Точно в този момент всеки от вас може да изтегли образеца за подписката , да намери приятелите си, които да подкрепят идеята, а след това да изпрати по пощата листите.
Лесно би било да се излезе на улицата и да се наредим до масичките с табелки за организиране на референдум за Белене, против Белене и т.н. Една политическа партия се похвали, че за броени дни е събрала почти 200 000 подписа в подкрепа на една, нека да го наречем спорна идея.Нима ние- свободните хора не можем да направим повече за нещо, от което ползите за обществото са очевидни. Защитавайки основната ни идея – гласуване на изборите по интернет, това показва, че всеки може да се превърне в организатор и създател на бъдещето в България. Не е задължителна публичност и дори знаменосци. Нещата са толкова прости, колкото е и самата възможност един ден от твоя компютър да избереш хората, които да те управляват.
Колко пъти сте говорили с приятели за тази възможност? Направете го отново, като преди това разпечатате един два листа, на които те да се подпишат. Зад този акт не наднича политическо око, а ни гледа бъдещето.Нашето и на децата ни. На него ще се отчитаме!
Вашите коментари