"Спасете пчелите" беше мотото на пчелари от целия регион, които се събраха да протестират пред сградата на варненската областна управа. Те бяха приети от областния управител Коста Базитов, пред когото изложиха своите опасения и искания.
Пчеларите заявиха, че именно опасните неоникотиноидни пестициди са причината за намаляването на пчелите. Според тях Европейската комисия трябва да въведе двегодишна забрана за използването им.
Те настояват и за криминализирането на
кражбите на пчелни кошери, които стават все по–масови. Производителите на мед ще връчат копия от своите протестни писма до Европейската комисия по земеделие, до президента Росен Плевнелиев и министър-председателя Марин Райков.
Вашите коментари