Пристанищните работници подкрепиха протестиращите пред Общината

18:58, 27 Март 2013

За 46 ден и днес протестиращите във Варна се събраха пред сградата на Община Варна. Протестът им бе подкрепен от група пристанищни работници, които по-рано днес обявиха своето недоволство от планираното отнемане на част от територията на пристанището.

Парцелът ще бъде използван за разширяването на пешеходната зона на Морската гара и изграждане на атракцион, а опасенията на работниците са, че ако се отнеме толкова голяма територия от пристанището, то ще спадне и обемът на работа. Това пък би се отразило зле на заплатите им.

Днешният протест премина около палатковия лагер пред сградата на Община Варна, където пристанищните работници поставиха транспаранти с исканията си.

Вашите коментари