Около тридесет души в Бургас освиркаха българските управници на площада пред Съдебна палата

19:29, 19 Март 2013

Списани са исканията на протестиращи бургазлии. Предстои да бъдат представени кмета на Бургас Димитър Николов и местният Общински съвет. Това обявиха от Инициативния комитет на протестиращите тази вечер, предаде репортер на Радио „Фокус”-Бургас.

Около тридесет души отново освиркаха българските управници и повториха своите искания на площада пред Съдебна палата. Днес от комитета са направили опит да се свържат с кмета на града, но безуспешно. „Очакваме Димитър Николов да ни приеме, за да предоставим своите искания. Няма да се откажем от тях и от протестите. Утре отново ще го потърсим”, заявиха бургазлии. Припомняме, че те настояват граждани да участват в предварителните заседания на постоянните комисии и общинските сесии, на които да представят конкретни предложения и искания. На въпрос, защо исканията не бъдат изпратени до председателя на местния парламент, Снежина Маджарова, протестиращите бяха категорични: „Тя е партийна фигура и ние не сме я избирали. Ние избрахме Димитър Николов”. Хората, които ще бъдат „гласа на народа” в местния парламент при евентуален консенсус между двете страни все още не са избрани. От ИК заявиха, че ще изчакат отговора на кмета, след което ще оповестят своите избраници. Протестът в Бургас и тази вече премина спокойно. Нямаше полицейско присъствие.

Вашите коментари