Комисията за защита от дискриминация ще проведе заседание по преписка, образувана по сигнал на Асоциация за европейска интеграция и права на човека, срещу администрацията на президента на републиката, съобщиха от комисията.
Сигналът е заради оповестяването на интернет страницата на президента на Национална стратегия за интегриране на ромите (2012-2020). Документът, съдържащ стратегията, ставал достъпен като файл с наименование "13.NdtionalStrategyIntegrateMangali.pdf".
Според асоциацията информацията е станала достояние на неограничен кръг лица и била отразена от редица електронни медии.
Скандалното заглавие на Националната стратегия за интеграция на ромите буквално взриви социалните мрежи с дискриминационното определение.
Документът на Национална стратегия на Република България за интегриране на ромите (2012 - 2020), публикуван в сайта на президентството под заглавие "13.NationalStrategyIntegrateMangali.pdf", бе свален светкавично, след като обиколи мрежата и разгневи много от интернет потребителите, припомня БГНЕС. Линкове към файла с обидното заглавие заляха социалните мрежи, а документът бързо бе свален от сайта.
Вашите коментари