Протестиращи изпълниха централния площад “Възраждане“ в Габрово, а след това преминаха в шествие по централните улици на града с възгласи: “Оставка“ и “Мафия“.
Многобройният протест в Габрово събра предимно млади хора и семейства с деца. Недоволните от Бюджет 2026-а заявиха, че протестът вече не е за пари, а с искане за нормалност.
Протестиращите скандираха пред сградата на Общината, на Областната администрация и съдебната палата. От централния площад “Възраждане“ се отправиха в шествие по централните улици. Демонстрацията пред офиса на партия “ГЕРБ“ в града беше най-шумна и съпроводена с хвърляне на бомбички.
Това е първият протест в Габрово след демонстрациите в столицата. Организаторите обмислят дата за следващ. /БНР
Вашите коментари