Запалиха светлините коледната елха в София

19:52, 2 Декември 2025

В 19:00 часа бяха запалените светлините на коледната елха на площад "Св. Александър Невски" в София. Грейнаха над 20 000 светлини, съобщава БТА.

Коледното дърво е украсено в бяло и червено с повече от 1300 украшения - коледни цветя и фигурки.

Кметът на София Васил Терзиев заяви, че колкото и светлини да бъдат пуснати в този град, той никога няма да носи толкова светлина, колкото ние в сърцата си. За празниците той пожела да има много светлина, топлина и да бъдем по-добри хора.

Светлините на коледното дърво по традиция в столицата се запалват на 1 декември като знак за начало на празничния сезон. Тази година имаше леко забавяне заради мащабния протест срещу правителството, провел се вчера.

Вашите коментари