Общинската избирателна комисия във Варна ще заседава по три сигнала за предсрочно прекратяване правомощията на кмета Благомир Коцев, който беше арестуван на 8 юли и продължава да е в ареста.
Заседанието е насрочено извън стандартното работно време в петък, което предизвика остра политическа реакция от „Продължаваме промяната – Демократична България“. От формацията обвиниха ГЕРБ, че чрез ОИК подготвят „служебна победа“ при евентуални нови избори за кмет на Варна.
От ГЕРБ обаче заявиха, че техните представители в Комисията няма да подкрепят решение за отстраняване на Коцев. От ОИК – Варна от своя страна отрекоха обвиненията за незаконно свикване на заседанието и посочиха, че действат по редовно постъпили сигнали.
Междувременно в четвъртък Варненският окръжен съд отново ще разгледа мярката за неотклонение на Благомир Коцев, след като делото срещу него беше прехвърлено от София във Варна.
Вашите коментари