Служители на реда блокираха входа на Община Пловдив и не допускат граждани в нея

09:56, 20 Октомври 2025

Служители на жандармерията са завардили входа на Община Пловдив и не допускат да се влиза в сградата, а отстрани са спрени две специализирани коли на жандармерията. Това съобщиха преди минути пловдивски медии.

Според неофициална информация в Община Пловдив тече проверка за обществени поръчки, пише Радио Пловдив. Кметът Костадин Димитров е заявил пред репортер, че в сградата не се случва нищо, без да обясни защо пред нея има жандармеристи.

По информация на БНТ, поемни лица и следователи преглеждат документи в сградата.

Регионалното издание „Под тепето“ цитира Областната дирекция на МВР в Пловдив, откъдето са заявили, че нямат информация за провеждането на акцията.

От Общината са посочили пред изданието, че се извършва проверка на документи, но без да посочват подробности за нейния характер и обхват.

Кметът на Пловдив Костадин Димитров (ГЕРБ) е пристигнал в сградата, като е коментирал, че не е запознат с причините за действията на разследващите, пише още „Под тепето“.

Очаквайте подробности.

Вашите коментари