Намерена е силно корозирала фугасно-осколъчна авиобомба AN-М30А1 на 26 април в квартал "Възраждане" в София. Това съобщи Министерството на отбраната.
Боеприпасът е унищожен от Военнослужещи от Сухопътните войски. Дейностите по унищожаване са извършени на учебен център "Сливница" при стриктно спазване на мерките за безопасност.
Формированието за овладяване и/или преодоляване на последствията от бедствия за унищожаване на невзривени бойни припаси действа под ръководството на капитан Борислав Манов.
Вашите коментари