От днес учениците, педагозите и непедагогическия персонал във варненската IV Езикова гимназия "Фредерик Жолио-Кюри" отново носят маски. Те са задължителни по време на учебните занятия и други училищни прояви на закрито, предаде БНТ.
Целта е да бъде предотвратено разпространението на грип, тъй като в училището се увеличава броят на заболелите ученици и учители. Днес учениците без маски не са връщани, уточниха от учебното заведение.
Мярката е в изпълнение на препоръките, дадени от Областната противогрипна комисия – при необходимост директорите да въведат носенето на маски с вътрешна заповед, както и да изискват в сградите да не влизат хора със симптоми на грип, да въведат по-строг режим на дезинфекция и ползване на бактерицидни лампи и забрана за струпването на хора.
В четвъртък, 19 януари, отново ще има заседание на Комисията за борба с грипа и острите респираторни заболявания, която ще вземе решения според данните за заболеваемостта във Варна и региона за текущата седмица.
Вашите коментари