Янко Станев вече е отстранен от поста си на заместник-председател на Общинския съвет във Варна. Решението бе взето от съветниците на сесията днес с 26 гласа "за". Отстраняването му бе поискано от общински съветници от "Възраждане", а мотивът бе санкция на Комисията за защита от дискриминация от 11 май т.г., която е наложена на Станев за расистки изказвания. Предложението бе внесено като извънредна точка в дневния ред.
В емоционално изказване Станев заяви, че никога не е бил расист и ксенофоб, но това не промени решението на колегите му и 26 от тях гласуваха "за", "против" бяха 6, 13 се въздържаха. 11 души отсъстват от заседанието.
Д-р Ивайло Митковски от "Демократична България" коментира, че Янко Станев е заемал неправомерно поста, защото СДС имат само двама общински съветника, докато големи групи нямат представители в ръководството на местния парламент.
Първата пресъствена сесия за годината на Общинския съвет във Варна, която се провежда на Видовден продължава.
Вашите коментари