Започна строителството на двете допълнителни пътни връзки на пътен възел „Плодовитово“ на автомагистрала „Тракия“ при пресичането с третокласния път Плодовитово – Оризово, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.
Проектът предвижда изграждане на двете липсващи пътни връзки на съществуващия пътен възел „Плодовитово“ в посоките Бургас – Оризово и Плодовитово - София. С изграждането им ще се осигури връзката на транспортните потоци, движещи се по аутобаните „Тракия“ и „Марица“ от Бургас, Свиленград и София, и общините Първомай, Чирпан и Братя Даскалови, както и с пътя Плодовитово - Чирпан - Стара Загора. Изпълнител на строителните дейности е „ПСТ ГРУП“. Стойността на договора е близо 1 млн. лв., а срокът за изпълнение е 45 календарни дни. По време на строителните работи скоростта на движение по АМ „Тракия“ между 165-ти и 168-ми километър в посока София ще е ограничена до 60 км/ч. В зависимост от изпълняваните дейности поетапно ще бъде ограничавано преминаването в аварийната и изпреварващата лента. /БГНЕС
Вашите коментари