От 11 хил. деца, 9 хил. приети в столичните детски градини

08:42, 2 Юни 2017

"При детските градини имаме и фиктивни регистрации, ще се опитаме да подобрим системата. От 11 000 имаме 9 000 приети и ще има още приети за детските градини, заяви заместник-кметът", каза заместник-кметът Тодор Чобанов, пред БНТ.

Навсякъде в София са приети децата в детските градини, само в 3 района има проблеми - Лозенец, Триадица и Овча купел, сега имам проблем с яслите, коментира Чобанов.

Усилията се насочват към яслената възраст, понеже там има голямо чакане, голям проблем е това в момента, добавя той.

Дългото майчинство в миналото е причина да няма изградени толкова много ясли, сега ще се обърне повече внимание на тази услуга, понеже има 4000 чакащи за ясли, обясни Чобанов.

Вашите коментари