Космонавтът Георги Иванов е приет в болница в тежко състояние

13:44, 22 Май 2017

Първият български космонавт - Георги Иванов, е бил приет в тежко състояние в реанимацията на ВМА.

76-годишният Иванов е бил откаран в болницата тази сутрин, като в момента му се правят пълни изследвания. От ВМА съобщават, че няма данни за травми по главата и най-вероятно става дума за инсулт, пише в. „Сега”.

Иванов е генерал-лейтенант от БНА, служил е като военен пилот. На 10 април 1979 г. той участва в космически полет с кораба "Союз 33", заедно с руския космонавт Николай Рукавишников. Двамата прекарват в орбита около Земята 1 ден, 23 часа и 1 минута и са принудени да се върнат, тъй като, поради технически проблем, "Союз 33" не успява да се скачи с орбиталната станция "Салют-6". /БГНЕС

Вашите коментари