Провежда се втората задължителна матура

06:57, 22 Май 2017

От 06.45 часа в зала 5 на Министерството на образованието и науката ще бъде изтеглен изпитният вариант за втория задължителен зрелостен изпит по предмет по избор.

Изпитът започва в 8.00 часа. Учениците трябва да се явят в съответните училища поне 15 минути преди началото на изпита. Учениците няма да бъдат допускани до изпита без документ за самоличност и служебната бележка за допускане до изпита. Пише се само с черен химикал.
Матурата по български език и литература се проведе миналата седмица. Не нея се явиха повече от 50 000 зрелостници.

За втората задължителна матура са определени около 13 000 квестори, съобщи МОН. Предвидено е във всяка изпитна зала да има по двама квестори./news.bg

Вашите коментари