Извънредна имунизация срещу морбили в мигрантския център в Харманли

16:46, 10 Април 2017

Извънредна имунизация срещу морбили се извършва в мигрантския център в Харманли. Срещу болестта трябва да бъдат ваксинирани 656 деца, които са на възраст от 13 месеца до 18 години.

Ваксинацията е започнала още в края на месец март, съобщиха за БНР от РЗИ - Хасково.

При първите регистрирани болни от морбили в Пловдив в центъра са били имунизирани 304 деца.

В Хасковска област през миналата година срещу заболяването не са били ваксинирани 435 деца.

Вашите коментари