ДСБ Варна почетe паметта на жертвите на комунизма

17:43, 1 Февруари 2017

Ръководството, членове и симпатизанти на ДСБ Варна почетоха паметта на жертвите на комунизма с поднасяне на цветя и венци.

1 февруари 1945 г. - денят на разстрела на 147 личности, които са основата на политическия елит на България в годините преди окупацията от СССР.

Сред екзекутираните са тримата регенти, 67 депутати, 22 министри за периода 1940-1944, в това число и министър-председателите проф. д-р Богдан Филов, Добри Божилов и Иван Багрянов, 47 генерали и полковници, издатели на централни вестници и публицисти.

Денят на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим се чества на 1 февруари по предложение на президентите на България Желю Желев (1990-1997) и Петър Стоянов (1997-2002).

Вашите коментари