160 души остават блокира от снега в село Булаир

08:45, 13 Януари 2017

Eкип на областната дирекция „Противопожарна безопасност и защита на населението” във Варна ще отиде със специална машина до село Булаир, община Долни чифлик, в което е обявено бедствено положение заради липсата на достъп, за да снабди хората там с лекарствата, които трябва да вземат.

160-те души са откъснати от света от огромни преспи, усилията на общината да пробие пътя дотам продължават - съобщи за Радио Варна Красимира Анастасова - кмет на общината. Тя каза,че с роторен снегорин от „Напоителни системи„ и с техника на снегопочистващата фирма и днес разчистването на пътя е основен приоритет. Във всички останали населени места пътищата са проходими при зимни условния,навсякъде има ток и вода.

Вашите коментари