11 януари, сряда, ще е неучебен ден за София, защото в над 70% от училищата все още не са постигнати необходимите температури в стаите, съобщи в туитър столичният кмет Йорданка Фандъкова.
Първият учебен ден в столицата след продължителното прекъсване ще бъде четвъртък, 12 януари, уточни Фандъкова.
Миналата седмица коледната ваканция в цялата страна беше удължена до 6 януари, като от МОН дадоха "зелена светлина" за кметовете да удължават допълнително почивните дни за учениците на местата поради влошената епидемиологична обстановка, по-ефективната превенция срещу грипа и метеорологичните прогнози за сериозни снеговалежи и минусови температури в цялата държава. Така 9 и 10 януари бяха обявени от столичния кмет за неучебни. /БНР
Вашите коментари