Главните пътища в област Добрич са отворени за автомобили до 12 т

10:46, 9 Януари 2017

Главните пътни артерии на територията на област Добрич са отворени за движение при зимни условия за автомобили до 12 т, съобщи пресцентърът на Областната администрация.

Днес сутринта за движение са отворени основните пътища в областта – Добрич-Варна, Добрич-Балчик-Варна, Каварна-Балчик-Добрич, Албена-Оброчище-Балчик, Дуранкулак-Кранево-Варна, Добрич-Тервел, Добрич-Крушари.

Все още има проблемни участъци по направлението Генерал Тошево – Добрич, където машини продължават да работят по уширяване на пътя и в скоро време и там придвижването ще е нормално при зимни условия.

До късно през нощта на 8 януари полицейски патрулни коли са екскортирали огромна колона от автомобили на румънски, украински и руски граждани, пребивавали на територията на област Добрич до КПП Дуранкулак, където са били поети от румънските гранични власти. Със съдействието на областния управител благополучно се прибра и автобус с ученици от ПМГ „Ив. Вазов“, които са били на зимуване в Банско, посочват от Областната управа.

Информацията от „Енерго Про” е, че е възстановено електрозахранването във всички населени места, където имаше повреди в резултат на бурните ветрове. 11 населени места са без вода.

Вашите коментари

най-ново | най-четени