Близо 400 катастрофи заради снега в София

16:27, 29 Ноември 2016

394 пътнотранспортни произшествия са възникнали от тази сутрин до 15 ч. на територията на столицата. Четири от тях са по-сериозни с пострадали, без опасност за живота.

Три от произшествията са с участието на пешеходци, един от инцидентите е възникнал на пешеходна пътека.

Посетените от служители на отдел „Пътна полиция“ – СДВР пътни инциденти са 145, в 245 от случаите шофьорите са подписали двустранни протоколи.

От Пътна полиция призовават шофьорите да се движат със скорост, съобразена с метеорологичните условия, да спазват дистанция и да се съобразяват с пътните знаци и указанията на контролните органи. Апелът към пешеходците е да се движат с повишено внимание, да имат предвид, че при хлъзгавата пътна настилка, спирачният път на автомобилите е по-дълъг.

Вашите коментари

най-ново | най-четени