ВКС потвърди, че ЧЕЗ са взимали неправомерно пари от абонати

15:34, 24 Август 2015

ВКС потвърди, че ЧЕЗ е взимало незаконосъобразно пари от абонатите си, срещу които са подали писмено възражение, или когато са били уличени в неправомерно въздействие върху измервателните устройства, без това да бъде доказано, предаде БГНЕС.

Според Комисията за защита на потребителите дружеството е въвело неравноправни клаузи в договорите с потребителите за предоставяне на услугата. Една от клаузите гласи, че „подаването на възражение срещу сметката не освобождава потребителя от задължението да заплати дължимата сума”.

Според решението на ВКС в срок от два месеца дружеството трябва да премахне клаузите от Общите условия на договорите.

В момента се разглеждат и други колективни искове срещу някои електроразпределителни дружества, които не са отстранили нужното по препоръка на КЗП.

Вашите коментари