62-годишен работник на подстанцията в Бойчиновци е обгорял при инцидент, станал в четвъртък сутринта в подстанцията в Бойчиновци. Мъжът е от Монтана. Състоянието на В.Г. е тежко. Той е служител на Енергийния системен оператор.
Настанен е в хирургията на монтанската болница, но ще бъде транспортиран в „Пирогов”.
Между 9,30 и 10 часа преди обяд електричеството в цяла Монтана спря за около 20 минути. Точно тогава е станал трудовият инцидент.
Влязъл да извърши профилактика на съоръженията, получила се е волтова дъга и човекът пострадал сериозно. По първоначални данни изгарянията по цялото му тяло са над 50 процента. За случая е информирана инспекцията по труда в Монтана. Полицията и специализираните служби извършват проверка.
Вашите коментари