Протести в подкрепа на Ана-Мария и в защина правата на всички деца ще се проведат днес в различни градове на страната.
Кристина Николаева - майка на дете с аутизъм, каза в "Преди всички": Когато чух разказа на родителите на Ана-Мария се почувствах вбесена, ужасена и обезнадеждена. Системно се неглижират хората с увреждания в България от страна на институциите. Можеше при подаване на жалба за насилие срещу дете да се активизират институциите, а не да чакат три седмици. Когато поведението на едно дете, независимо дали е с увреждания, се промени рязко, има причина.
Кристина Николаева смята, че институциите трябва да си вършат работата навреме, а не когато назрее обществен скандал. Не е толкова трудно да се разбере кои са били мъжете, които са били в контакт с това дете и да се реши този случай. /БНР
Вашите коментари