Близнашки връчи на Неофит акта за „Св. Александър Невски“

09:57, 8 Октомври 2014

Служебният премиер Георги Близнашки връчи на Негово светейшество патриарх Неофит нотариалния акт за собственост на храм-паметника "Свети Александър Невски" на специална церемония в Министерски съвет, предаде репортер на БГНЕС.

Този акт е исторически. Сагата със собствеността на църквата продължава 100 години, каза Близнашки. Той акцентира, че за пръв път от 100 години насам беше намерена добра воля този проблем да бъде решен.

Този жест е безпрецедентен и показва добрите отношения между държавата и църквата. С добронамерен диалог всеки въпрос може да бъде решен, добави Близнашки.

Вашите коментари