Росен Желязков е новият директор на ГД „Изпълнение на наказанията”

16:34, 28 Април 2014

Със заповед на министъра на правосъдието от днес, 28 април 2014 г., за главен директор на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията” е назначен главен комисар Росен Желязков.

В системата на изпълнение на наказанията е от 13 години. От 2001 година досега Желязков е началник на затвора във Варна.

Юрист по образование, Желязков дълги години е работил в системата на МВР, а по-късно е прокурор във Варненската окръжна прокуратура.

От 12 години Росен Желязков е асистент по наказателно-изпълнително право във Варненския свободен университет „Черноризец Храбър”.

Досегашният ръководител на местата за лишаване от свобода Митко Димитров е преназначен в дирекцията на длъжност „заместник-главен директор”.

По-рано днес ресорният заместник-министър на правосъдието Илия Ангелов представи новия директор пред личния състав на ГДИН.

Вашите коментари