Обявиха бедствено положение в община Ружинци

13:19, 24 Април 2014

В община Ружинци е обявено бедствено положение вследствие на проливните дъждове, които предизвикаха наводнения в Монтанско.

Пътят до язовир „Гюргич" е разрушен и прекъснат на места след падналите дъждове. Това обяви на заседанието на Кризисния щаб заместник-областният управител на Видин Николай Тодоров.

Поройни дъждове заляха няколко села във Видинско и Монтанско тази нощ. Заради приливна вълна на реката, преминаваща през видинското село Гюргич, тази нощ са били евакуирани жителите на селото, 50-60 души. При преливане на язовира или скъсване на стената, има опасност да бъдат залети около 70 къщи в селото, които се намират в ниската част. /standartnews.com

Вашите коментари