Цачева и Манолова се счепкаха за съдебния инспектор

21:04, 22 Януари 2014

Цецка Цачева скочи на Мая Монолова по време на заседанието на правната комисия, а обект на спора им бе името на Веселина Тенева - единствената кандидатура за съдебен инспектор.

Цачева, подкрепена от Десислава Атанасова, се възмути, че не е запозната с документите на кандидата за поста. Така не била спазена процедурата и тя не е напълно уверена, че кандидатката отговаря на законовите изисквания.

Манолова веднага остро реагира, че двете представителки на ГЕРБ не са си „написали домашното и идват неподготвени на комисия”.

Цачева и Атанасова не останаха длъжни на социалистката и спорът се пренесе извън рамките на темата на заседанието, като в словесната престрелка се намесиха осигуряването на кворума в парламента, председателстването на гражданската комисия и т.н.

След като страстите се охладиха, с 12 гласа „за" членовете на комисията приеха, че се изпълнени законовите изисквания за кандидатстване и решиха, че изслушването на кандидата ще е на 26 февруари.

До 18 февруари пък е срокът за даване на предложения за въпроси към кандидата за главен инспектор, а най-рано на 13 март такъв може да бъде законно избран от комисията. /БЛИЦ

Вашите коментари