Роми от Варна масово продават цифровите си декодери, предаде репортер на Радио „Фокус” – Варна. По принцип безплатен декодер получават гражданите, които имат право на енергийни помощи за отоплителен сезон 2012-2013 година.
Сред тези граждани са и много роми, които обаче вместо да използват устройствата си – ги продават. Цените им варират между 20-30 лева. Част от ромите продават самите ваучери, а други пък дават на купувачите самите устройства. Цената на която се търгуват декодерите е доста примамлива за варненци, тъй като в свободна продажба декодерите излизат по-скъпо. Освен това в част от магазините декодери на свободна цена липсват, което е още една причина варненци да купуват приемниците от ромите.
Роми от Варна масово продават цифровите си декодери
11:18, 29 Октомври 2013
най-ново | най-четени
- Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви протестна готовност заради Бюджет 2026
- Въздушна линейка в готовност да транспортира пострадалата от тежката катастрофа на магистрала „Тракия“
- ОбС–Варна отказа 160 хил. евро за концерта за Деня на Варна
- Коцев: Криза с боклука във Варна няма да има
- Община Варна подготвя още две заповеди за събаряне в „Баба Алино“
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Вашите коментари