Информационна среща-дискусия по повод участието на Варна като единствен български финалист в заключителния кръг на конкурса на Европейския младежки форум за Европейска младежка столица през 2016 година се проведе в Бургас. Форумът беше организиран от община Варна, съвместно с представители от младежките неправителствени организации, включени в екипа по подготовка на кандидатурата на Варна. Срещата се проведе в централния щаб на сдружение „Младежки глас”. На нея беше направена презентация за дейностите
, реализирани по повод кандидатурата на Варна. След това се проведе дискусия за съвместните ползи от спечелването на титлата и за възможностите за сътрудничество с цел мултиплициране на резултатите от участието на България в конкурса. Срещата допринесе за възникването на нови партньорства за работа в мрежа с представителите на младежките организации от Бургас. Очаква се това да повиши конкурентността на кандидатурата на Варна за спечелване на престижната титла.
НПО-та от Бургас подкрепят Варна за европейска младежка столица
14:59, 23 Октомври 2013
най-ново | най-четени
- Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви протестна готовност заради Бюджет 2026
- Въздушна линейка в готовност да транспортира пострадалата от тежката катастрофа на магистрала „Тракия“
- ОбС–Варна отказа 160 хил. евро за концерта за Деня на Варна
- Коцев: Криза с боклука във Варна няма да има
- Община Варна подготвя още две заповеди за събаряне в „Баба Алино“
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Вашите коментари